16_012

APARTAMENT | WARSZAWA | MARYMONT-KASKADA

DATA
2016

TYP INWESTYCJI
apartament prywatny

POWIERZCHNIA
146 m²

ZDJĘCIA
Kąty Proste

Czerń, biel oraz odcienie szarości to jedne z bardziej charakterystycznych kolorów stosowanych do projektowania nowoczesnych wnętrz. Ich zaletą jest wyraźny kontrast, dostępność struktur, faktur oraz ponadczasowy uniwersalizm. Wybierając odpowiednie materiały możemy zapomnieć o obawach utrzymania ich w czystości i cieszyć się z eleganckich i uniwersalnych rozwiązań, które przetrwają lata.
Mieszkanie położone na wysokim parterze z dostępem do ogrodu oraz zewnętrznych tarasów powstał na obrzeżach Warszawy. Mono kolorystyczne rozwiązania były od początku motywem przewodnim projektu. Inwestorom zależało na stworzeniu przestrzeni i tła dla ich barwnych osobowości. Dzięki temu powstałą przestrzeń w której to domownicy i ich potrzeby są najważniejsi.

W odpowiedzi na długą listę wymagań została zaprojektowana kuchnia będąca dopełnieniem przestrzeń strefy dziennej. Biel i czerń ma tutaj nie tylko swoje wyznaczone miejsce i linie ale też konkretne funkcje. Centralnym punktem kuchni jest wyspa. Na blacie wykonanym z czarnego granitu płomieniowanego znajduje się duża płyta indukcyjna. Odporny materiał umożliwia wykonywanie wszelkich kuchennych zadań bez przeszkód i w higienicznych warunkach. Nad wyspą zawieszono okap kuchenny z dodatkową obudową wg projektu, która stanowi zarówno ukrytą półkę jak i równomierne oświetlenie blatu na całej jego szerokości. W wyspę wbudowano zmywarkę z dotykowym otwieraniem oraz od strony salonu lodówkę na wino. Czarne elementy stolarskie wyspy zostały wykonane w technologii soft touch dając przyjemną powierzchnię wykończenia. Do kamiennego strukturalnego blatu został dopasowany biały spiek kwarcowy o grubości odpowiedniej do wykonania wiszącego blatu bez dodatkowych wsporników przy którym codzienne śniadanie w rodzinnym gronie lub wieczorne spotkanie towarzyskie jest wygodne i przyjemne. Stół jadalniany został zaprojektowany jako ruchomy element przenikający się z wyspą. Dzięki temu udało się uzyskać dodatkową przestrzeń w salonie a w razie potrzeby bez problemu może zostać wysunięty na środek pomieszczenia i stanowić miejsce dla ośmiu osób. Wszystko otoczone jest białą zabudową która kryje pozostałe funkcje kuchni takie jak duża lodówka side by side z szufladowym zamrażalnikiem, piekarnik oraz mikrofalę, przestrzeń na ekspres oraz przechowywanie.

Oświetlenie w całym apartamencie odgrywa ogromną rolę. Możemy odnaleźć zarówno światła dekoracyjne, nocne, dzienne oraz oświetlenie techniczne. Inteligentne sterowanie umożliwia tworzenie scen oświetleniowych, wykorzystanie dodatkowych obwodów oświetlenia nocnego które delikatnie tli się i oświetla newralgiczne punkty domu umożliwiając korzystanie z całego mieszkania bez silnego rozświetlania pomieszczeń, co jest bardzo wygodne zwłaszcza w nocy. Całość kuchni jest dynamicznie podkreślona podświetleniem umieszczonym we frezowanych pochwytach oraz cokołach. Pozwala to domownikom stworzyć efektowny nastrój gdy w domu pojawiają się goście. Całość przestrzeni rozświetlają wbudowane podwójne reflektory firmy Chors z żarówkami o szerokich kątach świecenia dzięki czemu całość jest równomiernie oświetlona. Jakość źródeł światła oraz dobrze dobrane parametry bardzo ważny aspekt wnętrz, w których chcemy aby nasi klienci z przyjemnością przebywali.

Aby kontrasty bieli i czerni nie były zbyt ostre w odbiorze zastosowano na ścianach neutralną szarość która jest kolorem przejściowym pomiędzy ciemną posadzką wykonaną z kamiennych płytek przypominających granitowy łupek a białym sufitem wprowadzającym światło odbite w głąb pomieszczeń. Wszelkie stosowane zabiegi kolorystyczne oraz materiałowe mają swoje odzwierciedlenie w poszczególnych strefach. Dzięki temu strefa nocna rodziców została wykonana z wykorzystaniem ciemnoszarych tkanin, grafitowych odcieni farb oraz lakierowanych elementów w kolorze szarym. Podświetlane łóżko sprawia wrażenie lewitującej platformy i jednocześnie sprawdza się jako podświetlenie nocne, emitując odbite i rozproszone światło. Całości dopełniają czarny osprzęt elektryczny od Gira, wkomponowane w meble i zabudowy lustra oraz czarne stalowe dodatki, jak klamki drzwiowe, uchwyty stalowe, sufitowe wnęki oświetleniowe oraz elementy lamp, grzejników itp.

W przestrzeni całego apartamentu to drewniane elementy ocieplają wizerunek, tworząc atmosferę domowego ogniska, jak i eleganckiego oraz nowoczesnego mieszkania.
Ogólna powierzchnia to niecałe 150 m2, na których udało się wkomponować osobne i przestronne pokoje dla dzieci z wydzielonym korytarzem oraz łazienką, sypialnie rodziców, łazienkę z 2-osobową sauną i prysznicem, pomieszczenie gospodarcze mieszczące pralnię i dwufunkcyjny piec, oraz strefę dzienną z miejscem wypoczynku i kuchnią.